News-Piper

ΛΑΡΙΣΑ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 0-2...

Ο νεαρός Μπέλεκ σημείωσε δυο γκολ μέσα σε δυο λεπτά και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Έντονες αποδοκιμασίες από τους Λαρισαίους προς τον Ου...

Ο νεαρός Μπέλεκ σημείωσε δυο γκολ μέσα σε δυο λεπτά και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Έντονες αποδοκιμασίες από τους Λαρισαίους προς τον Ουζουνίδη.

Οι φιλοξενούμενοι αποδιοργανώθηκαν μετά την άστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουζέν(49ο λεπτό) και το άγχος τους οδήγησε σε συνεχή λάθη. Τα λάθη αυτά εκμεταλλέυτηκε ο Μπέλεκ. Στο 75’, σε μια αντεπίθεση του Πανθρακικού, ο Παπουλής πρόλαβε στην έξοδο τον Βιέρα και "έστρωσε" στον Μπέλεκ, ο οποίος έκανε το 1-0, σε κενή εστία. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο 17χρονος σημείωσε το δεύτερο προσωπικό γκολ του, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0, για τον Πανθρακικό.

Ο Μπέλεκ που έγινε αλλαγή στα τελευταία λεπτά, καταχειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους στο "Αλκαζαρ". Αντίθετα, έντονες αποδοκιμασίες ακούστηκαν για τους παίκτες της Λάρισας και το προπονητικό τιμ.(newsit)