News-Piper

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2-3...

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0, ισοφάρισαν σε 2-2, αλλά οι "κυανέρυθροι" πήραν τη νίκη με γκολ, πέντε λεπτά πριν την...

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0, ισοφάρισαν σε 2-2, αλλά οι "κυανέρυθροι" πήραν τη νίκη με γκολ, πέντε λεπτά πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας.

Συναρπαστική ήταν η αναμέτρηση στα Γιάννενα,οπου το σκορ άνοιξε για τον Πανιώνιο, στο 7ο λεπτό ο Τσότσαλιτς με κεφαλιά-ψαράκι. Τα γκολ της ομάδας της Νέας Σμύρνης διπλασίασε 11 λεπτά αργότερα ο Ριέρα. Ο ΠΑΣ ανέβασε στροφές και άρχισε να κάνει πολλές τις "επισκέψεις" του στο τέρμα των φιλοξενούμενων. Στο 20ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Κανακούδη και 9 λεπτά αργότερα ήρθε το γκολ από τον Μενδρινό, που μείωσε σε 2-1.

Στο 42ο λεπτό ο ΠΑΣ κέρδισε πέναλτι και ένα λεπτό αργότερα το εκτέλεσε εύστοχα ο Σαϊτιώτης, ισοφαρίζοντας σε 2-2.
Το τελικό ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος:2-3, διαμόρφωσε ο Μανιάτης στο 85ο λεπτό.

Αυτή είναι η πρώτη νίκη του Πανιωνίου μετά από 9 αγωνιστικές.(newsit)